چرا تن به این رنج می دهد عشق عشق عشق
 
قالب وبلاگ

اونی که من یادم میاد، ولنتاین از زمستان 79 شکل گرفت یا لااقل همه گیر شد. منظورم اینه که اخبارش به گوش ما  ایرانیها رسید. لااقل که من اون سال باهاش آشنا شدم.  همه هم همون 24 فوریه برگزارش می کردند. حالا این تاریخ، گاهی به 24 بهمن می افتاد و گاهی به 25 بهمن! یه چند ساله که مردم یادشون افتاده که ای داد بیداد! تو فرهنگ ایرانی هم یه روزی بوده به نام روز عشق، که یه عده میگن 29 بهمنه و یه عده هم میگن 5 اسفند. یعنی خداوکیلی همه دیگه باید اعتراف کنیم که تا قبل از اینکه از ولنتاین خبر داشته باشیم، کسی روز عشق ایرانی رو نمی شناخت.لبخند

راستش یه چیزی رو خیلی دلم میخواد بگم و اون، اینه که وقتی همه دنیا متفق القول 14 فوریه رو به این روز می شناسن، و اول هم این روز بود و بعدا ایرانی ها گشتند ـ دقت بفرمایید که گشتند ـ و مشابه این روز رو توی تاریخ پیدا کردند، چه اصراریه که هی بگیم ما خودمون این روز رو داریم.

ببینید. به نظر من فرا مرزی فکر کنیم. من نمیگم روز عشق ایرانی رو جشن نگیریم. اونم جشن بگیریم. ولی با ولنتاین جهانی دیگه مخالفت نکنیم. ایرانی ها رو ملزم نکنیم که فقط و فقط روز سپندارمذگان رو جشن بگیرند. (درست نوشتم آیا؟؟!!) به نظر من، اگه اسم این روزها و انرژی این روزها، عشقه، چرا باید به دعواهای ملی ختم بشه؟ که یه عده هی بیان بگن، آقا ما خودمون این روز رو داریم. خب اگه از قبل داشتیم، چطور شد که بعد از فهمیدن فرهنگ ولنتاین، بهش واقف شدیم. من خودم تا جایی که بشه، به ایرانی بودنم پایبندم. اصرار هم داشتم که اسم پسرم، ایرانی باشه. یعنی آدم خودفروخته به عرب یا غرب هم نیستم. البته منظورم این نیست که هرکی اسم بچه اش غربی یا عربیه، خود فروخته است. در کل گفتم.

من نمیگم روز عشق در فرهنگ ایرانی نبوده. قطعا بوده. یه روز خیلی خوب هم هست و مثل خیلی از چیزهای فرهنگ ایرانی، با مسما و با ریشه و دلیل بوده. ولی این که دیگه دعوا نداره. ولنتاین هم روز انرژی عشقه. شما اون روی می تونید با انرژی عشق در جهان یکی بشید.

نمیدونم تونستم منظورم رو خوب بیان کنم یا نه. لب کلام اینکه، به جای دعوا سر فرنگی یا ایرانی بودن این روز، بیایید حالش رو ببریم و اصلا این هفته رو هفته وحدت عشق (!) اعلام کنیم.

توضیح اینکه: اینجانب در راستای نیاز همسری و مندرس شدن حوله ایشان، روز پنجشنبه، اقدام به خرید یک عدد حوله تن پوش به شدت قرمز (!) برای ایشان نمودم. درسته ایشون پسره، ولی خب پرسپولیسیه و خیلی به رنگ قرمز علاقه داره!!

در راستای شفاف سازی هم باید اعلام کنم که قرار شده ایشان در هفته جاری، به عنوان هدیه ولنتاین برای اینجانب، یک عدد عینک آفتابی طبی خریداری نمایند که احتمالا تاریخش ست میشه با روز عشق ایرانی.

یه توصیه کوچولو: همونطور که واسه سهند عزیز هم کامنت گذاشتم، قبل از ازدواج، دوستها به همدیگه کادوهای فانتزی و جینگیلی مستون (!) میدن. بعد از ازدواج، زن و شوهرها، بنا به نیاز! به نظر من با همه اختلاف سلیقه ها و دعواها و مشاجرات زن و شوهرها، هرجور شده این رسم رو نگه داریم و به این بهانه هم که شده، یه چیز کوچولو یا چیزی که بهش نیاز داره رو کادو بدیم. دیگه شما در جریان اختلافات من و مهدی بودید. ولی من هر سال اصرار دارم که این سنت بمونه و ادامه داشته باشه.

هفته وحدت عشق بر شما مبارک باد.قلبقلب

[ شنبه ٢۸ بهمن ۱۳٩۱ ] [ ۸:٢٠ ‎ق.ظ ] [ آشتی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

متاهلم و یه پسر چهار ساله دارم.
نويسندگان
لینک دوستان
صفحات اختصاصی
امکانات وب

مرجع وبلاگ نویسان جوان


  • پرشین بلاگ | ایران بلاگ