دسته جارو برقی!

خلاصه رسیدیم خونه شون و من از مهدی سوئیچ ماشین رو گرفتم و هرچی گفت کجا میری، بهش نگفتم. اون و مانی رفتند تو خونه و منم رفتم از قنادی بی بی، کیک شکلاتی خریدم. وقتی برگشتم، مهدی خیلی خوشحال شد.

چون میدونید که، عاشق کیک و شیرینیه و کیک های شکلاتی بی بی رو خیلی دوست داره! نزدیک خونه مادرهمسرم، یه قنادی هست به نام گرین پارک که اونم شیرینی های خوبی داره و خانواده همسرم تقریبا کیک هیچ جا رو به جز اونجا قبول ندارند. منتها چون مهدی قبلا کیک شکلاتی بی بی رو خورده بود و خیلی هم دوست داشت، اینه که این بار رفتم از اونجا براش گرفتم. باور کنید چشمش برق زد!قلب

ولی خب، متاسفانه بعد از ناهار، یه  اتفاق احمقانه افتاد که میتونست دیروز رو تبدیل به زهر مار کنه، ولی خدا به من کمک کرد و تونستم خودمو کنترل کنم و درست عمل کنم! اصلا نمیخوام جزییات رو بگم چون وقت من و شما خیلی بیشتر از این می ارزه که بخوایم واسه بحث های منفی وقت بذاریم. فقط اینو بدونید که در جریان صحبت من و خواهر شوهر وسطی، یه دفعه خواهرشوهر بزرگه خودشو انداخت وسط و یه دفعه توپید به من و رفتار خیلی زشتی کرد. وسط حرفش من با لحن ملایم داشتم براش توضیح میدادم که دوباره شروع به تازوندن کرد و حمله کرد به من!!!!! جالبه بدونید که خواهرشوهر وسطی داشت از یه موضوعی که تو دانشگاهش پیش اومده بود گله میکرد، من داشتم دلداریش میدادم!!!!!!!!!! و دلیل تاخت و تاز بزرگه به من هم همین بود!!!!!!!! که چرا میگم با کسانی که ناراحتت کرده اند، ملایم باش!!!!!!!!!!

خلاصه سکوت کردم و فکر کردم چرا باید با کسی که مهاجمه و از صبح میخواد با همه دعوا کنه، توضیح بدم! اون کسیه که دوست داره با همه بجنگه و با همین صفت، خودش رو مطرح میکنه همیشه! یعنی این خواهرشوهر من، در تمام تعریفی هاش، یا با مردم دعوا کرده، یا تهدید کرده، یا همه ازش به شدت تعریف کرده اند که چقدر خوشگله! افسوس که من دیر به این موضوع رسیدم و برای همین میگم کاشکی همون اوایل ازدواجم، اینقدر به خاطر رفتارش آزار نمیدم و اعصاب خودمو مهدی و اون روزهای قشنگ رو خراب نمیکردم.

حیف دیر رسیدم به این مطلب. یعنی بچه ها! واقعا ارزش نداره به خاطر دیگران ـ به خصوص اگه بیمار روانی هم باشند که دیگه بدتر ـ بخوایم روزگار خودمون رو سیاه کنیم!!!!!! دیروز به خاطر تولد مهدی، واقعا من خیلی آروم بودم و رابطه مون هم خیلی آبی و قشنگ بود. پس نباید هیچ چیز دیگه ای این ارامش رو به هم میریخت.

البته من با اخم و سکوتم، ناراحتی ام رو به خواهر بزرگه اش نشون دادم. ولی هیچ حرکت دیگه ای نکردم. به طوری که مهدی اصلا در جریان قرار نگرفت!!!!!! و بعید میدونم فهمیده باشه که اصلا بحثی بین ما پیش اومد. البته اون ور سالن نشسته بود و کم و بیش میشنید ولی در جریان کامل قرار نگرفت.

من ازقبل گفته بودم که واسه شام، از سودا ساندویچ میگیرم. بعدازظهر که فوتبال استقلال و تراکتور بود، مهدی دوست داشت مساوی بشن که به نفع پرسپولیس باشه. ولی خب، من طرفدار برد استقلال بودم. اون وقت هم من و مهدی هی با هم کل کل کردیم و البته خیلی مسالمت آمیز و خنده دار! به طوری که مامان مهدی، دلش رو از شدت خنده گرفته بود. خلاصه بازی مساوی تموم شد و من و مهدی هم همدیگر رو بغل کردیم و هیچ ناراحتی هم بین مون پیش نیومد. منم همه اش به شوخی بهشون میگفتم: حالا که استقلال باخته، منم شب بهتون شام نمیدم. برید نیمرو بخورید! مهدی هم میگفت: یعنی تو اینقدر نامردی؟! منم گفتم: از اینم بیشتر!!!!!!!!!

 همون ظهر، بعد از اون بحث، خواهر بزرگه اش رفت تو اتاق پیش شوهرش گرفت خوابید. ساعت پنج که بیرون اومد، بازم با من سرسنگین بود. البته منم اصلا نه نگاش کردم و نه باهاش حرف زدم. ولی خب، با بقیه میگفتم و می خندیدم! به خصوص اونا همه پرسپلیسی بودند و منم سر شام شب، هی سر به سرشون میذاشتم که از شام خبری نیست! بعدا کیک رو آوردیم و عکس گرفتیم و البته به خاطر جو محرم که تو خونه شون بود، کسی نرقصید و البته اونا هم زیاد اهل بزن و برقص نیستند!!!!

بعدش هم ساعت هشت، من و مهدی با هم رفتیم که از سودا ساندویچ بگیریم. البته مانی از ساعت شش خوابیده بود و من و مهدی قرار شد با هم بریم و یه دفعه مانی بیدار شد و ما هم آویزون شدیم!!!!!!!نیشخند خلاصه مانی رو هم بردیم و ساندویچ خریدیم و آوردیم خونه و همه خوردند و تشکر کردند و آخرش من ازشون پرسیدم: بچه ها! مزه اش با دفعه های قبل فرق نمیکرد؟ همه گفتند: نه! چطور مگه؟ گفتم: آخه یارو گفت: ساندویچ سه روز پیش رو هم دارم که نصف قیمته. ما هم، همون ساندویچ سه روز پیش رو گرفتیم! که همه زدند زیر خنده و البته تو این بگو بخندها، خواهربزرگه اصلا نمی خندید، آخرش هم فقط گفت: بچه ها ممنون!

خلاصه که نمیدونم چرا مهدی اصرار داشت شب برگردیم خونه خودمون. ولی خب، اونا میخواستند ما شب بخوابیم! البته که با وضعیت کمر مهدی، بهتر بود که شب می موندیم و مهدی دوباره صبح اینهمه راه، مانی رو نمی آورد! در هر حال موندیم.

بچه ها! نکته مهم این بود که وقتی من و مهدی رفتیم ساندویچ بخریم، من میتونستم به مهدی جریان ناراحتی از خواهرش رو بگم. در بهترین حالت، باهاش درد دل کنم! ولی این کار رو نکردم. با خودم فکر کردم چرا این لحظات قشنگ، حتی به گله و شکایت بگذره. یکی دیگه یه کاری کرده که من ناراحت شدم. چه لزومی داره، تعریفش دوباره بخواد من و مهدی رو مکدر کنه! قبلا اگه این اتفاق می افتاد و من از دست خانواده مهدی ناراحت میشدم، به اونا که ناراحتی ام رو نشون نمیدادم! چون ملاحظه میکردم! شاید هم  میترسیدم!!!!ناراحت ولی می اومدم و با مهدی می جنگیدم! اشتباهترین کار!!!!!!!!! خب، اونا هرگز فکر نمیکردند من ناراحت شده باشم. یا از اون بدتر، وقتی عکس العمل نشون نمیدادم، فکر میکردند بی عرضه ام و باید بزنند تو سرم! یا اینکه خودم میدونم کارم اشتباه بود، اینه که دیگه هیچی بهشون نمیگم!

ولی از یه زمانی به بعد، یاد گرفتم وقتی ازشون ناراحت میشم، همونجا نشون بدم. بدون دعوا! که حرمتم هم حفظ بشه. اینقدر که بفهمه کارش زشت بوده! و اینکه سر مهدی تلافی اش رو در نیارم و اعصاب جفتمون خرد نشه! واقعا این یه تجربه است که کاشکی همه مون همیشه یادمون بمونه.

از اینا گذشته، یه چیز جالب بگم بخندید! یادتونه که توی پست قبل، در مورد آموزش جنسی به کودکان، براتون اون مطلب رو نوشتم! دو روز پیش من و مهدی بازم همدیگر رو بغل کردیم و خواستیم عکس العمل مانی رو ببینیم! به ما نگاه کرد و هیچی نگفت. رفت دسته جارو برقی رو بغل کرد!!!!!!!!!!!!!!قهقههقهقههقهقهه

 

 

/ 34 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سپیده

آشتی جان یعنی دسته جارو آخرشششششششششششششششششششش بود به خدا. خوب و خوش باشی جیگر

ملکه

دسته جارو برقی، وااااااااااااااای! یعنی کلی خندیدم. من عقد که کردم یکی بهم گفت هیچ وقت بدی خانواده همسرت رو به همسرت نگو. منم گوش کردم. هر چند خانواده همسرم خیلی خوبن خداییش ولی همیشه چیزایی پیش میاد و منم هیچ وقت بهش نگفتم. بعضی اوقات احساس کار درستی نیست ولی الان واقعا می بینم چه کار خوبی کردم

بی نقاب

شوهرش مریضه؟

roz

سلام بر اشتی عزیزم سالگرد ازدواجتون مبارک گلم . ایشالا سال به سال زندگیتون و خوشتر و بهتر و شیرین تر باشه.

عشقولی

سلام آشتی جونم عاشششق عقایدت و تجربیاتت و درسهات هستم همش به خودم میگم باید یادم بمونه و از همشون استفاده کنم اما متاسفانه ادم انقد کم حافظه و فراموشکاره که تو موقعیتش همشو فراموش میکنه درست مثه کتابای روانشناسی که میخونیم و یادمون میره عمل کنیم! میخوام از بعضی از نکات مهمت نت بردارم درست مثه تجربیات دوران عقد که ازش پرینت گرفتم! مرسی عزیزم ایشالا همیشه خوشبخت و امیدوار باشید

مامان گلی

سلام عزیزم. تولد همسرت مبارک.آخی 7 سال گذشت...ایشالاه به خوشی درکنار هم سالیان سال زندگی کنید. ماشالاه شما دیگه استاد روابط هستیدا.خوب کاری کردی که شب قشنگتونو برای رفتار زشت فرده دیگه ای خراب نکردی.واقعا جواب هرکسی رو میشه درجا داد.خصوصا با طرز برخورد.بیشتر زندگیها سر همین جریانات نسبتا کوچیک بهم میریزه و اوقات تلخی درست میشه.باریکلا به شما[قلب]بیچاره مانی کوچولو.خوش بحال جاروبرقی[نیشخند]

شادمانه

سالروز ازدواج و تولد آقا مهدی رو تبریک میگم ایشالا که مسئله جدی نباشه، اما چک اپ خیلی مفیده مراقب خودتون باشید

roz

ممنون از لطفت اشتی عزیز حالم هم بسیار خوبه فقط کمی سرم شلوغه که این هم نشونه خوب بودن حالمه که اگه حالم بد باشه همه کارام رو زمین میمونه . میدونی من تقریبا ناراحتی هام یک روزه است معمولا شب که بخوابم صبح همه ناراحتی ها از دلم پاک میشه به خاطر همینه که کینه ای نیستم .اما خب دلم زود میشکنه که همین شده بلای جونم اینکه هرکس هرجور دوست داره باهام تا میکنه چون میدونه من هیچ وقت احساساتم را بروز نمیدم .

فروز مامان دیانا

تولد آقا مهدی رو با تاخیر تبریک میگم خانومی . همیشه شاد باشی گلم . بمیرم برای مانی ، آخه دسته جارو برقی ؟![ناراحت]

حمیده

تولد عشقت مبارک آشتی جان. سالگرد ازدوجتان شادباش دوست خوبم.