طلاق عاطفی یا مرگ عاطفی

وقتی رفته بودیم پیش مشاوره _ حدود شش ماه پیش ـ من به مشاوره گفتم:

یکی از چیزهایی که منو نگران میکنه، اینه که الان بین ما طلاق عاطفی اتفاق افتاده. یعنی جای محبت خالی شده. من از این میترسم که این جای خالی با محبت یکی دیگه پر بشه. چه برای من چه برای مهدی. من حتی از این میترسم که این اتفاق برای خودم بیفته. بیخودی هم شعار نمیدم که نه، من اینکاره نیستم، من متعهدم و ... من از این شعارها خیلی می ترسم. همچین به سر آدم میاد که نگو.

مشاور خندید و گفت: چه خوبه که اینقدر صادقی و  همه چی رو اینقدر صادقانه میگی!

حالا دلم میخواد برم پیش همون مشاور و بگم: خانم مشاور عزیز! دیگه بین مون طلاق عاطفی نیست. بلکه مرگ عاطفی اتفاق افتاده چون به خاطر یه بچه داریم همدیگر رو تحمل می کنیم و هیچی بین مون نیست!

به نظر شما، چطوری میشه مرگ عاطفی رو جبران کرد؟ راه برگشتش چیه؟

/ 4 نظر / 4 بازدید
هستی

خیلی خلی زن صبوری هستید و با مشکلاتتون منطقی رفتار میکنین جامعه باید به شما افتخار کنه[ماچ] به نظر من فقط با محبت

به نظر من چاره اش اینه که دوتایی تون بخواین تا این رابطه را واقعا خوب کنید یا نه صادقانه از هم جدا بشین چون موندن وزجر کشیدن بدتر از رفتنه این طوری اصلا به خودت فکر نمی کنی ولی همیشه طلاق بد نیست این بده که نمیتونی از این زندگی که هیچ پایه محکمی نداره جدا نشی وخودت رو فدای این مردی که اصلا هیچ احساسی نداره کنی درسته که بچه داری ولی پس خودت چی! پس اصولی فکر کن .راستی چرا از کسی توخانواده که میدونی شوهرت حرف شنوی داره کمک نمیگیری؟ کسی که باهاش رابطت خوب باشه وبتونه هر دوتاتونو راهنمایی کنه؟

مامان گلی

تو چه شرایط بدی قرار گرفتی واقعا اگه شوهرت نخواد که یه فکر اساسی برای رابطتتون کنه،از تو کاری برنمیاد آخه تو تلاشتو میکنی برای بهتر شدن،ولی شوهرت به قول خودت زیر همه حرفاش میزنه،من دعا میکنم این مرگ عاطفی از زندگیتون خارج شه،و باز مثه قدیم باهم عاشقانه زندگی کنید

پریناز

اشتی جونم غصه نخوریاااااااااا تو رو خدا برو پیش مشاور بعضی مسادل و خودمون نمیتونیم حل کنیم چون شاید به اندازه کافی روی اون مسئله اشراف نداشته باشیم..وقت و از دست نده همین الانم دیره...بدوبرو مشاوره...