غلتکی که باید بیفتیم روش!!!!!!

دیروز تا جایی که میشد، کارهامو کردم و ساعت یازده و نیم وسایل رو جمع کردم که برم خونه. همکار کنار دستی ام نبود و گفته بود شاید اصلا نیاد. از یکی دیگه از دوستام خواهش کردم بیاد. که اون بیچاره هم اومد.

حالا فکر کنید از صبح هم دو سه بار به رئیسم گفته بود که ساعت یازده، یازده و نیم میرم که بچه رو از شوهرم تحویل بگیرم.

همون ساعت یازده و نیم که رفتم ازش خداحافظی کنم گفت: دیگه هر روز دارید زود میرید!!!!!!!!

همینطور وایسادم نگاش کردم!!!!!!!!! یعنی همین آدمها هستند که باعث میشن هیچ کارمندی واقعا از جون و دل کار نکنه!!!!!!! چون تا وقتی که مثل چی کار میکنی، خب کار کرده ای. دو روز که مشکل داشته باشی، دیگه اصلا نمی بیننت.

ناراحت شدم. ولی تو دلم گفتم: به درک!!!!!!!!!!! کیفمو دستم گرفتم و از اداره اومدم بیرون. تا چند دقیقه حالم گرفته بود و فقط از خدا میخواستم واحدم رو عوض کنم و از دست این آدم و این سیستم طخمی که تو شرکت پیاده کرده، خلاص بشم!

بعدش با خودم گفتم: مهم اینه که دارم میرم خونه! پیش پسرم! دیگه گور پدر همه چی! کم کم حالم بهتر شد و رسیدم خونه و مهدی داشت با تلفن می حرفید و در همون حالت به ساعت اشاره کرد که یعنی ببین ساعت چنده که اومده ای!!!!!!

خب من این روزها کل کل نمیکنم. وگرنه خیلی دلم میخواد بهش بگم که روزهایی که مانی رو می بردی خونه مامانم اینا، خیلی روزها تازه یازده و نیم دوازده میرسیدی خونه مامانم اینا و تا برسی اداره، میشد دوازده و نیم! هیچی نگفتم!

لباسمو درآوردم و دستمو شستم و رفتم پیش مانی. شکر خدا بهتر بود و داشت بازی میکرد. خیلی خوب شد که این دو روز من و مهدی بودیم و دواهاشو بهش دادیم! برای خود بچه هم بهتر شد.

از مهدی ساعت دادن دواها رو پرسیدم و مهدی لباس پوشید و رفت. من موندم و مانی.

برنج و کباب رو از تو یخچال دراوردم و گرم کردم. تا آماده بشه، یه کم جمع و جور کردم و تو سینی بشقاب و قاشق و دو کاسه ماست واسه خودم و مانی آماده کردم و یه میز کوچولوی دو نفره واسه ناهارمون چیدم!

اینجا میخوام به یه موضوعی اشاره کنم. یه خصلت بد که در من نهادینه شده بود و چند وقته دارم از بین می برمش. خب اینم از مامانها یاد گرفته ایم و من واقعا برای خودم متاسفم که اینقدر دیر به این فکر افتادم که اصلا این خصلت رو شناسایی کنم! اونم اینکه: کلا خودم رو ندیده می گرفتم تو همه چی. مثلا چی؟

مثلا اینکه مهدی سینه مرغ رو دوست داره و منم رون. ولی اولویتم همیشه درست کردن سینه بود! اگه یه وقتی رون نبود، برام مهم نبود. غذا رو درست میکردم. ولی اگه سینه نبود، به خاطر مهدی درست نمیکردم. البته که شاید به نظر، بی اهمیت بیاد! ولی من بهتون میگم در دراز مدت اهمیت داره. آدم کم کم خودشو ندیده میگیره. البته من اگه سینه باشه میخورم، ولی رون رو بیشتر دوست دارم!

یا مثلا همیشه دو کاسه ماست واسه خودمون سه تا می بردم! من و مانی از یه کاسه میخوردیم. چون یه وقتهایی مانی ماست نمیخورد. میذاشتم مانی اگه نخورد، من بخورم!!!!! خب این تفکر خیلی اشتباهیه. که شما خودتو حساب نکنی، خودتو نبینی و واسه سلیقه خودت ارزش قائل نشی!

چند وقت پیش که اوایل رفتن مانی به مهد بود و دو سه روز مهدی، مانی رو از مهد برد خونه مامانش، اونجا یه جریانی اتفاق می افته که وقتی مامان مهدی برام تعریف کرد، یبشتر به خودم اومدم و دیدم که بقیه هم می دونند من چه جوری ام!!!!!!!

مامان مهدی گفت:

ساعت سه و چهار مانی گفت که شیر میخواد. رفتم براش بیارم، دیدم نداریم! خیلی ناراحت شدم. خواستم شوهرمو بفرستم واسه مانی شیر بخره که مانی گفت: اشکالی نداره. بابا بزرگ نره!!!!! اصلا من دوغ میخورم!!!!!!!!بعد با خودم فکر کردم مانی هم مثل مامان آشتی اش می مونه! هیچوقت به خاطر خواسته اش، دیگران رو به عذاب نمی اندازه!!!!!!!

مادرشوهرم که اینو گفت، خوشحال شدم از اینکه مانی باعث عذاب کسی نمیشه! ولی چند دقیقه به فکر فرو رفتم که تا کجای این خصلت، مراعات دیگرانه و تا کجاش، صاف کردن دهن خودمون؟؟!!

دیگه الان خیلی وقته که همه چی واسه خودم هم میارم سر سفره، هرجای مرغ رو که دوست دارم میخورم و کلا حواسم به خودم هست!!

خلاصه دیروز یه سفره ناهار کوچولو واسه خودمون دو تا انداختم و با هم ناهار خوردیم و بعدش من سفره رو جمع کردم و ظرفها رو گذاشتم تو ماشین و روشنش کردم و رفتم سراغ شستن قابلمه ها و گاز رو هم تمیز کردم. آشپزخونه خیلی تمیز شد و تازه ساعت یک ظهر بود!!!!!!!

بعدش خواستم نماز بخونم که مانی شروع کرد به گریه کردن که نماز نخون!!! یه نماز رو به زور خوندم و بعدش دیگه چادر رو از سرم درآوردو اومد نشست تو بغلم! دیدم فایده نداره! بعدا نماز عصر رو می خونم. بعدش دیدم ظرفها عین گل تمیز شده اند. زنگیدم به مهدی و بازم ازش تشکر کردم. البته ایده مال افروز جون بود  و همین جا دوباره ازش تشکر میکنم. ولی خب، مهدی انجام داد و ازش تشکر کردم!!!!!!نیشخند

بعد من و مانی رفتیم تو اتاق که کارتون ببینه و منم رو تخت دراز کشیدم و اونم هی میگفت: نخواب!!! با من کارتون ببین! دو هزار تا هم سوال پرسید ازم!!!!!

ساعت سه و خرده ای دیگه بلند شدیم و اومدیم تو هال و یه دور دیگه اونجا بازی کردیم و منم چند تیکه برگ کاهو رو گاز گرم کردم و گذاشتم رو پوست صورتم. بگذریم که مانی پدرمو درآورد و هی کاهو ها رو جابجا میکرد رو صورتم!!!!

بالاخره در حالیکه داشتم با مانی کارتون می دیدم، اینا هم رو صورتم بود و بعدش مانی کاهوها رو برداشت و منم رفتم صورتمو با آبگرم شستم. بعدش مانی گفت: بهم نون و پنیر و چای بده!

گفتم: ای به چشم!!!!!!! رفتم فوری با شیرجوش چای درست کردم و نون گرم کردم و با چای شیرینی که با عسل شیرینش کرده بودم واسش آوردم. یه نصفه لیوان چای هم واسه خودم ریختم و با پسرم نشستیم به خوردن عصرونه!

بعدش هم با یکی از دوستام هماهنگ کردیم برای غذاهای مهمونی پنجشنبه عصر.

واقعا از خدا یه کار نیمه وقته خواستم که تایمش تا ظهر باشه. که بتونم به زندگی و خودم و بچه ام برسم!

بعدش که خورد، همه چی رو جمع کردم و بردم شستم و همه اش میخوام اون شعارم رو عملی کنم که : تمیز نگه داشتن، مهمتر از تمیز کردنه!!!!! همه اش هم سعی ام اینه که تمیز نگه دارم و نذارم نظم هیچ جای خونه تغییر کنه.

ساعت پنج مهدی رسید و بعدش رفت میوه بخره که گوجه و خیار خرید و منم زدم تو سرم که خودمون یه عالمه گوجه داریم! حالا باید با این گوجه ها، سوپ درست کنم واسه روز پنجشنبه!

بعدش رفتم میوه شستم و دو تا بشقاب بزرگ هم آوردم و تو یکیش پوست میوه ها رو ریختم و تو یکی دیگه اش، میوه های پوست کنده رو قاچ کردم و چیدم. البته یه ظرف کوچیک واسه مانی گذاشتم که کیوی توش نداشت!

بعد مانی هی بازی میکرد و می اومد میوه میخورد. صندلی گذاشتم جلوی کمد مانی و یه سری لباسهای زمستونی اش رو دیگه برداشتم و یه سری لباس هم گذاشتم کنار که پنجشنبه بدم دوستم ببره برای اون بچه ها.

خلاصه مهدی سری جدید شوخی کردمو شاهگوش رو هم آورد و با هم نشستیم هر دو رو دیدیم!!!!!!! واسه شام هم مهدی گفت سالاد هم نمیخوره! واسه خودم یه کاسه سالاد درست کردم و از اون مرغ برگرها که مامان مهدی داده بود، سرخ کردم و دادم مانی خورد.

بعدش به اون یکی دوستم زنگیدم و واسه پنجشنبه با اونم هماهنگ کردم. بعدش هم مسواک زدم و وسایل امروز رو جمع کردم و خوابیدم! مانی هم یه کم بعدش اومد کنار خوابید. این دو روز که مهد نرفته، برنامه خوابش یه کم جابجا شده! ولی از امروز ایشالا دوباره می افته رو غلتک!

/ 40 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حمیده

پس نظرمن ؟

برای تو

سلام واقعا دعا می کنم یک کار خوب خوب پیدا کنی که انشالله نیمه وقت هم باشه و همسرت هم یک کار خوب پیدا کنه با یک درامد بسیار عالی

Homeyra

واقعا گل‌ گفتی .درضمن وقتی خودت،واسه خودت ارزش قائل باشی،دیگرانم برات ارزش قائلند.[گل][ماچ]

افروز خانوم!

سلام صبح روز شنبه ت بخیر!!(می دونم اینو شنبه می خونی![زبان]) آشتی آستین مربعی؟!!!!!!!!!!!!!!![قهقهه][قهقهه][قهقهه] نیشم داره جرررر می خوره نمیخوام کاپتان ببینه زل زدم به مانیتور و دارم هر هرمی خندم!!!! [خنده][خنده][خنده][خنده][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه]

بی نقاب

به نظرم کاملا درست میگی. ماها خودمون رو نادیده میگرفتیم. من دیگه الان این طوری نیستم و سعی میکنم به خودم توجه کنم.

محمود

سلام قبل از هرچی روز زن و مادر مبارک، البته با تاخیر چون این یک هفته ات رو تازه پنج شنبه جمعه دارم می خونم. شغل راضی کننده و رضایت شغلی رو واست آرزومندم

پیچ و پیچک

صبح شنبه ات بخیر امیدوارم آخر هفته خوبی رو گذرونده باشی

5 دقیقه تا آشنایی

وای چقدر سخته عادت کردن بچه ها به مهد کودک [ناراحت] . امیدوارم آخر هفته بهت خوش گذشته باشه [ماچ]

مونا

آشتی جون پس کوشی؟[پلک] من از صبح هی میام هی نیستی[پلک] خوب بیا دیگه ...دلم واست تنگ شد[پلک][لبخند][پلک] خوب کاری میکنی که به خودت توجه میکنی ...[دست] بهترین کاره ...خیلی هم کیف میده[پلک] مانی بهتره؟کمر خودت خوبتر شده؟ مهمونی 5 شنبه خوب بود؟خوش گذشت؟

مونا

[کلافه] نیست ...تو گوگل رو کلی گشتم پیداش نکردم[ناراحت] حالا چیکار کنم؟[متفکر] یعنی دیگه نمیشه پستات رو بخونم؟[نگران]