دست بادکنکی!

وقتی دیگه تپه ای ... بین مون نموند، هر دو خفه شدیم تا رسیدیم به شهران. هر دو دستهام داشتند از شدت انقباض، منفجر می شدند. به این فکر میکردم که امروز حتما حتما از آسمون تیر بیاد، شق شق شمشیر بیاد، میرم ارتوپد بلکه دستم رو آتل بگیره! تا آتل گرفته نشه، نمی تونم استراحتش بدم. یاد گچ دست دوست مامانم افتادم. که گچ دستش یه کم گشاد بوده برای دستش و هر وقت که مهمون داشته و کارش زیاد بود، گچ رو در می آورده و با دستش کار می کرده و بعد دوباره گچ رو به دستش میکرده!!!!!!!!

فلشم که گم شده و یه فلش نازک دارم که به یو اس بی ماشین، نمی خوره. یعنی شله و ازش می افته و کلا نمی خونه! تنها چیزی که به کارم می اومد آلبوم آخر رضا صادقی بود. آهنگ 5 و 6 رو دوست دارم.

دیگه نوبت توئه خسته شی دنیا، بشکنی! این بار ایستادم تا آخرش با دست آتلی!!!!!!!!!!

بات می جنگم تا نگی تریسده بود، پیاده شد، بسکه پشت پا زدی گذشتن از تو ساده شد

بعدش هم رسیدیم شهران. بابام دم در بود و عازم کوه. عصرها دو سه ساعت میره کوه! از اینجا تا ده دقیقه باید نقش بازی میکردم. بهش خندیدم و سلام کردم. گفت: شب نمی مونید؟ گفتم: نه دیگه. بریم بهتره. بعد مهدی از ماشین پیاده شد و بابام بهش گفت: خسته نباشی! خیلی جمله به حایی بود!!!!!!!!!!! خسته نباشی که خون به دل دخترم میکنی و همه کس و کارمون رو می شوری میذاری کنار!

بعدش بابام رفت کوه و شاید مهدی بدش نمی اومد بیاد بالا. ولی من کلید انداختم و در خونه رو باز کردم و وقتی وارد شدم، در و پشت سرم بستم! دلم نمیخواست با اون دهن کثیفش، تو خونه بابام پا بذاره!

خلاصه رفتم بالا و مانی رو آماده کردم و آوردمش پایین. مامانم میخواست لوبیاپلو بده بیارم که نیاوردم. هرچی هم اصرار کرد، قبول نکردم. گفتم غذا داریم تو یخچال.

بعدش با مانی اومدیم پایین و سوار شدیم. دلم میخواست مانی مثل اکثر مواقع ظهر نخوابیده بود و الان تو ماشین میخوابید و خوابش تو خونه هم ادامه داشت. اونوقت وقتی رسیدیم انقلاب، واسه خودم یه ساعت برم پیاده روی! ولی مامان گفت که مانی ظهر دو ساعت خوابیده و میدونستم دیگه تا شب نمی خوابه.

دیگه یک کلمه حرف هم با هم نزدیم. خب دیگه گفتنی ها گفته شده بود! البته به قول شهیار قنبری، گفتنی ها کم نیست! من و تو کم گفتیم! یعنی شاید باید بیشتر از اینا به هم می شمردیم ولی خب، بضاعتمون درهمین حد بود!

رسیدیم خونه و من فقط کیف خودمو برداشتم و رفتم داخل! خودش مانی و بقیه وسایل رو داخل آورد. مانتو هام که اغلب تیره رنگ هستند رو انداختم تو ماشین. حتی یه لباس تیره از مهدی هم اونجا بود که اونو ننداختم! همه کارهام رو هم با آرامش میکردم. ماشین رو روشن کردم و با آرامش آرایشم رو پاک کردم و لباسهامو جمع کردم و رفتم حموم. بازم دستم رو زیر آب گرم ماساژ دادم. دردش دیگه فقط تو ناحیه آرنج نیست. میزنه به مچ دستم! خب ا مروز حتما میرم دکتر!

با این دست هم، مو شستن عذاب بود. حتی لیف کشیدن پشتم! ولی خب، من به این چیزها عادت دارم! به اینکه خودم کارهامو بکنم. دیگه دلگیر هم نمیشم. همینه که هست. خلاصه اومدم بیرون و تا حوله سرمو عوض کنم و یه کم دستمو بگیرم رو بخاری، کار ماشین هم تموم شد. یه چوب لباسی آوردم و مانتو فرمم رو که به اتو احتیاج نداره رو با کمک دهنم (!) بهش آویزون کردم و پشت بخاری، به گیره ای که اون بالا هست، آویزون کردم که تا صبح خشک بشه. بقیه مانتوها رو هم بدون اینکه بتکونم، روی رخت پهن کن آویزون کردم. میدونم با حداکثر چروک، خشک میشن. ولی مهم نیست. آخر هفته می برم میدم اتوشوی، همه شون رو اتو کنه!

بعد رفتم سر یخچال و دیدم عین دل مومن (!) پاکه! دو تا گوجه شستم و با دست چپم خرد کردم و تو ظرف ریختم و نمک پاشیدم و بردم نشستم کنار مانی که روی زمین نشسته بود و داشت نقاشی می کشید. البته مانی گوجه نخورد. همه اش رو خودم خوردم! آخه من عاشق گوجه ام. خیلی پیش میاد که راه میرم و گوجه نمک میزنم و میخورم! خلاصه غیرت مهدی به جوش اومد و رفت میوه و هله هوله خرید. که من لب نزدم! خودش شست و آورد نشست خورد.

دیگه موهام رو خشک کردم و واقعا برام سخت بود که با این دست، سشوار رو بگیرم رو موهام و برس پیچش کنم. همون خشکش کردم، خودش کلی بود. فقط به زور چند بار جلوی موهام رو برس کشیدم که خوش حالت بمونه. از بعد از رنگ، اولین بار بود که می شستمش و رنگش روشن تر شده! بعدش نماز خوندم و دیگه چادر رو تا نکردم. یه پتو دولا کردم و انداختم جلوی بخاری و نمیدونم چرا دلم خواست چادر نمازم رو بندازم روش. آخه من از پتوی بی ملافه بدم میاد. حتی اگه از این نرم ها باشه. خلاصه چادر نمازم رو انداختم روش و رفتم تو آشپزخونه و از همون قیمه معروف بدون سیب زمینی یه کم برای ناهار امروزم کشیدم و یه کم هم واسه مانی داغ کردم و آوردم نشستم رو پتو جلوی بخاری. بعد مانی مثلا اومد خونه من مهمونی و من به این بهانه، بهش شام دادم که بخوره. حسابی که سیر شد، رفتم هرچی ظرف و قابلمه بود رو گذاشتم تو ماشین ظرفشویی و روشنتش کردم. فقط یه دست روی کابینت ها کشیدم. کف رو گذاشتم همونجوری کثیف بمونه. دست به هیچ جای خونه هم نزدم و همینطور ریخت و پاش مونده بود.

خلاصه ساعت نه، یکی از شبکه ها داشت مرد دو هزار چهره رو میداد. نشستم اونو دیدم و بعدش مسواک و لالا!!

بعد از یه ساعت مانی بیدارم کرد و گفت: مامان! بهم کلوچه بده! گیج خواب بودم. فقط صدای مهدی رو شنیدم که میگفت: چرا مامان رو بیدار میکنی؟ بیا به خودم بگو!

دیگه هیچی  نفهمیدم و دوباره خوابم برد!

الان هم از روزهای دیگه ناراحت تر نیستم. دیگه برام اهمیت نداره. فقط واقعا واقعا ازخدا برای همه و برای خودم سلامتی میخوام. هرگز هرگز کارم رو از دست نمیدم. شاید با یه کار سبک تر عوضش کنم ولی هرگز نمی شینم تو خونه و دستمو برای پول پیش نه مهدی، نه هیچ مرد دیگه ای دراز نمی کنم. شاید اگه از اول زندگیم اینجوری شکل گرفته بود، فرق میکرد شرایط تفکرم. ولی الان دیگه من آدمی نیستم که بمونم خونه و بخوام از اون پول بگیرم.

یه زن مستقل بودن هم فقط به داشتن حقوق نیست. الان می فهمم چرا مهدی همه اش میگه: تو مستقلی! فقط منظورش استقلال مالی نیست. من وقتی ناراحتم، خودم خودم رو خوشحال میکنم! خودم به خودم جایزه میدم. خودم کارهامو میکنم و از اون چیزی نمیخوام. شاید غلط بوده. ولی خب سالهای زیادی وایسادم و جنگیدم و ازش توجه خواستم. ولی خب بعد از تولد مانی، دیگه فاصله بین مون بیشتر شد. درسته الان هم دارم تلاش میکنم زندگی خانوادگی خوبی داشته باشیم. درسته هرگز ناامید نمیشم. ولی قبول کنید تا به اینجا برسم، خود به خود دندون خیلی از توجهات مهدی رو دیگه کنده ام. شاید برای همینه که اونم حس میکنه که مستقلم!

هرگز نباید به خزعبلات داخل دعوا توجه کرد یا بابت هر کدوم، دنبال ریشه اش بود. چون از سر خشمه و هیچ دلیل منطقی نداره. دو طرف میگن که راحت بشن و طرف مقابل رو ناراحت کنند. ولی دیروز چند بار پیش اومد که تو دعوا گفت: می میری که من بهت توجه کنم! داری خودتو میکشی که من بهت محبت کنم!!!!!!!!.......... بماند........... دعوا بود دیگه. خب، خودش هم میدونه که محبت و توجه نمی کنه. بقیه اش دیگه مهم نیست.

نمیدونم.

فعلا چیزی ندارم بگم. فقط بدونید غمگین نیستم. این روزها هم میگذره؛ مثل همه روزها. مثل همه غمها و شادیهایی که تا به امروز گذشته. فقط بدونید حالم خوبه. از صبح هم که اومدم، بعد از انجام کارها، دارم اینجا رو می نویسم و هت ست هم تو گوشمه و گاهی آهنگی هم گوش میدم!

یه چیزی هم بگم، شاید یه کم خنده دار باشه. دیشب مانی رو که از دستشویی بیرون آوردم، شورت و شلوار پاش نمیکرد. گفتم: مانی جان بیا! دستم داره از درد می ترکه! بیا زود پات کن دیگه! گفت: مگه دستت بادکنکه که بترکه!!!!!!!!!!!!!!

اینم از پسر ما!

همه تون در پناه حق!

 

/ 38 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساحل

آشتی جون یه بار دیگه از دید یه شخص سوم پستای سه روز اخیرتو بخون. تو هم زیادی موضوعات کوچیکو بزرگ کردی کل کل تو رانندگی رو به خونه کشوندی که چی؟ حالا از باخت پرسپولیس ناراحت میشه خب بشه حالا باید به روش بیاری که جری تر شه؟ به نظرم حساسیتاشو میشناسین اما به اندازه کافی از مواجهه با اونها اجتناب نمیکنی مثه اون بار که غذاشو تو یه ظرف ریختی. میدونی من اگه کسی ندونسته به حساسیتم بی توجهی کنه عصبی میشم تو هم همینطور. پیشنهادم اینه که همیشه پستاتو از دید یه ناظر بخون و اشکالات رو ببین و اصلاح کن

ساحل

منظورم دونسته بی توجهی کردن بود. این باعث عصبی شدنه. همسرت میدونه و انتظار داره بعد این همه سال بشناسیش و رو نقطه ضعفاش پا نذاری. مگه اون رو نقطه ضعفای تو پا میذاره؟

دزی

سلام عزیزم. من دزی هستم و یه مدتیه که می خونمت. همه آرشیوت رو هم با دقت تمام خوندم. می خوای امتحان بگیر که بدونی چقدر با دقت خوندم. [نیشخند][بغل][ماچ] امیدوارم دوستهای خوبی برای هم باشیم. (البته با اجازه شما) بعد از دو هفته که خیلی با همسر مهربون بودید من واقعا ناراحت شدم از اینکه دوباره بینتون بهم خورد. اما اینا بالا و پایینهای زندگی مشترک همیشه هست حالا کم یا زیاد. می دونی این حساسیتهای همسرت در مورد رانندگی کاملا می فهمم چون همسر بنده هم دقیقا همینطوره. دیگه توضیح ندم بهتره، خودت می دونی چی می گم.[اوه] امیدوارم امروز دکتر رفته باشی و الان بهتر شده باشی. برات آرزوی سلامتی و خوشبختی می کنم خانومی.[قلب]

نسیم

وقتی من عصبانیم تو سکوت کن وقتی پرسپولیس می بازه تو سکوت کن من فحش می دم تو سکوت کن لابد اگه دست بزن هم داشتم باز تو سکوت کن! نه خیر سکوت در برابر خشونت و سو استفاده روحی و جسمی به هیچ وجه جایز نیست. حالا که به خاطر مانی داری باهاش مدارا می کنی باید حد خودشو بدونه و به هیچ وجه به نظر من سکوت در مقابل بی احترامی درست نیست!

آتشین

یه بار از ناراحت شدن آقامهدی بواسطه پیروزی کسی در انتخابات که مورد نظرش نبوده ،نوشته بودی که برات نوشتم آدم نباید حرس دیگران را بخورد وبا این جور چیزا اعصاب وروان خودش را خراب کنه !! حالا این دعوا وتعصب دیگه از اون یکی بدتر !! اصن درسته که یه مرد بخاطر یه تیم اینجوری به خونواده اش بد وبیراه بگه؟ عزیز من استقلال با ما چه ربطی داره وپرسپولیس چی کاره زندگی ماست ؟ این کارا اصن خوب نیستن که بخاطر اینجور مسائل اعصاب خودمان را خراب کنیم !! آقا مهدی هم متاسفانه خیلی بی معرفته وتربیتش .... ولی مواظب زندگیتون باشین وبا این چیزای بی ارزش اونو سرد نکنین!!

حس بودن

کاش تمام ادمها به این فک میکردن شاید فردا خودشون یا عیزشون دیگه تو این دنیا نبودن همیشه ادمها فکر میکنند وقت برایجبران هست تا میتونن و قدرت دارن دل میشکونن و اشک درمیارن.کاش یک لحظه به فردای بدون خودشون فکر میکردن اونوقت عاشقانه تر ابراز محبت بی دریغ میکردند.ادمها چشون شده؟هیچکس به فکر ارامش دیگری نیس هیچکس نمیخواد زندگی کنه؟خدایا سر ادمای این دنیا چی اومده که از هر طرف فقط بوی دشمنی وکینه میاد وی تنهایی و خیسی اشک

mahtab

آشتی جونم پیام من نیومده؟

شیدا

اشتی جون شماهم که میبینی اقاتون حساسه چرا دهن به دهن میشی نباید سر دعوت و کردن بازیکنا و جانبودن متلک میانداختی من که از همین راه دور متوجه کنایه گفتنت شدم هرچند درنظر خودت منظوری نداشتی ولی برا کسی که تعصب داره براش مثل فحش ناموسی میمونه ببخشیاا اگه رک گفتم !!! فقط یه خواهش به مانی برس رسیدگی فقط غذاو جای خواب و محل نگهداری نیس الان همه واقعا دارن برابچه هاشون وقت میزارن کلاس نقاشی و شعر خوانی قران خلاقیت ووو میتونی برنامه ریزی کنی خودت باهاش کارکنی مهدکودک جای خوبی نیس هرگز هرگز!!! http://sazenarenji.blogfa.com/این وبلاگو از اولین پست دنبال کن ببین چجور برا بچش وقت گذاشته و !! مهربون نزار مانی مثل پسر من همینجور توهوا بزرگ بشه و الان12 سالشه و حسابب که نمیبره هیچ! تازه هیچ کاریم بلد نیس همش تقصیر منه درگیر کلکل با شوهر بودم تو راهی که من رفتمو نروووووووو بچتو دریااااااااااب

Bita

اشتي جونم؟از هفته پيش كه با وبلاگت اشنا شدم،خيلي خوشحال شدم كه ميتونم همراهت باشم،البته اگه اجازه بدي، اشتي جونم از اين دعواها تو زندگي همه هست خداروشكر كن كه از اين بدتر نيست،خداروشكر كه خودت و شوهرت و پسر نازنينت سالم و سلامتين،و از همه مهم تر خداروشكر كه خواننده هات دوست دارن و باهات ارامش ميگيرن،اروم باش اشتي اتفاقات خوبي تو راهه......

هنگامه

آآآآخخخخخخخخخ کامنتتتتتتتتم گم شد [گریه]